Rehabilitica - gabinet rehabilitacji funkcjonalnej

Polityka prywatności

Dbanie o poufność Państwa danych jest dla nas bardzo ważne, chcemy, żebyście Państwo znali sposób w jaki przetwarzamy otrzymane od Państwa informacje o danych osobowych i jak o nie dbamy, dlatego oddajemy do Waszej dyspozycji spisane reguły podstępowania - Politykę Prywatności.

Kto kontroluje Państwa dane osobowe?

Przekazywane nam dane osobowe są kontrolowane przez: Rehabilitica - Monika Iwulska-Nowak, Mateusz Nowak, Grzegorz Binkowski s.c. ul. Rusznikarska 14a/XI 31-216 Kraków Firma chroni Państwa dane na mocy odpowiedniego prawa o ochronie danych osobowych.

 

Gdzie przechowujemy Państwa dane?

Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, w szczególności w siedzibie firmy [dane papierowe] lub sprzęcie komputerowym [dane elektroniczne].

Dane papierowe są zabezpieczone: umieszczone w zamykanych szafkach, archiwum znajduje się w pomieszczeniu zamykanym na klucz, na oknach umieszczono folie antywłamaniowe, a cała placówka wyposażona jest w system alarmowy z monitoringiem firmy ochroniarskiej.

Dane elektroniczne wprowadzane są do systemu obsługującego rozliczenia z NFZ oraz do plików elektronicznych – księga zabiegów leczniczych oraz plan wizyt.

Zabezpieczenie laptopa: program antywirusowy, automatyczne wygaszanie – zabezpieczone hasłem. Kopie zapasowe przechowywane są na zabezpieczonym nośników zewnętrznym, który przechowywany jest pomieszczeniu razem z dokumentacją papierową.

 

Kto ma dostęp do Państwa danych?

Państwa dane mogą być udostępniane pracownikom firmy, w celu wykonania zleconych usług [dane osobowe znajdują się na dokumentacji medycznej, w szczególności na skierowaniach na zabiegi fizjoterapeutyczne] oraz osobom wskazanym przez Państwa w upoważnieniach. Nigdy nie przekazujemy Państwa danych, nie sprzedajemy ich ani nie wymieniamy się nimi w celach marketingowych z innymi podmiotami. Dane przekazywane są wyłącznie w celach rozliczeniowych i sprawozdawczych do płatnika świadczeń [np. Narodowy Fundusz Zdrowia].

 

Państwa prawa, jakie są?

Prawo dostępu do danych:
W każdej chwili macie Państwo prawo zażądać informacji o tym, które dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, proszę się z nami skontaktować – otrzymacie Państwo te informacje pocztą e-mail [Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – w tytule należy wpisać DO INSPEKTOR DANYCH OSOBOWYCH – PROŚBA O INFORMACJĘ].

Prawo do przenoszenia:
Dane osobowe, które przetwarzamy w formie zautomatyzowanej, na podstawie Państwa zgody lub zawartej umowy mogą zostać Państwu w terminie do 30 dni udostępnione w formacie elektronicznym lub przesłane do innego podmiotu, o ile jest to możliwe i nie narusza dobrych obyczajów, innych przepisów, jak również mieści się w granicach normalnej działalności.

Prawo do poprawiania danych:
Państwa dane mogą zostać przez Państwa poprawione, jeżeli są one niepoprawne lub niekompletne.

Prawo do usunięcia danych:
Macie Państwo prawo do usunięcia danych osobowych z naszej bazy, z wyjątkiem sytuacji, gdy ich przechowywanie jest uregulowane na podstawie innych przepisów, np. o dokumentacji medycznej.

Prawo do niewyrażenia zgody na przetwarzanie danych:
Możecie Państwo nie wyrazić zgody na przetwarzanie danych osobowych – ta zgoda jest dobrowolna, jednak wyrażenie zgody jest niezbędne do wykonania świadczenia medycznego.

Prawo do niewyrażenia zgody na czynności marketingowe:
Możecie Państwo nie wyrazić zgody na otrzymywanie informacji o ofercie naszej firmy, ani materiałów marketingowych.

Prawo do ograniczenia:
Możecie Państwo zażądać ograniczenia przetwarzania danych osobowych, o ile nie koliduje to z innymi przepisami, np. obowiązkiem sprawozdawczości czy rozliczaniem świadczeń.

 

Jak możesz korzystać ze swoich praw?

Wszystkie pytania dotyczące ww. kwestii można kierować na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – w tytule należy wpisać DO INSPEKTOR DANYCH OSOBOWYCH – PROŚBA O INFORMACJĘ.

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych:

Aby zagwarantować, że Państwa dane zawsze będą przetwarzane wiernie, w sposób transparentny i zgodny z prawem, wyznaczyliśmy Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Aby skontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych, proszę napisać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – w tytule należy wpisać DO INSPEKTOR DANYCH OSOBOWYCH – PROŚBA O INFORMACJĘ.

 

Prawo zgłoszenia skargi w organie nadzorczym:

Jeśli uważacie Państwo, że przetwarzamy dane osobowe w niewłaściwy sposób, prosimy o kontakt. Macie Pastwo prawo zgłosić skargę w organie nadzorczym.

 

Uaktualnienia naszych Zasad prywatności:

W przyszłości może zajść konieczność aktualizacji Zasad prywatności. Ich najnowsza wersja będzie zawsze dostępna w naszej siedzibie. Będziemy informować o każdej zmianie treści Zasad prywatności, na przykład o zmianach dotyczących celu, w jakim korzystamy z danych osobowych, tożsamości Inspektora Ochrony Danych Osobowych lub Państwa praw.

25.05.2018 r.